Góralski Dworek

Dla miłośników pięknych widoków...


Lubisz ruch na świeżym powietrzu a przy tym podziwiać piękne widoki? Dobrze się składa! Z Białki Tatrzańskiej wyruszją 3 trasy spacerowe: niebieska, żółta i zielona. Dla bardziej wytrwałych polecamy udać się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który znajduje się niecałą godzinę jazdy samochodem od nas i najbardziej zachwyca w sezonie jesiennym.

Pobyt w "Góralskim Dworku" to okazja do poznania Podhala i sąsiadujących z nim regionów Spisza i Orawy. Liczne parki etnograficzne i obiekty historyczne (w tym wpisane na listę UNESCO) pozwolą na poznanie odmienności i historii tych regionów.

Warto również spróbować spływu przełomem Dunajca - światowej atrakcji turystycznej, a także zobaczyć mniej znany, ale równie malowniczy przełom Białki.

Liczne pasma górskie, z ich charakterystycznymi i unikalnymi cechami dają pełny wachlarz widoków - od łagodnych i nasłonecznionych polan gorczańskich, poprzez białe urwiska Pienin, do surowego i majestatycznego piękna Tatr.

Chmurne Tatry


Morskie Oko


Tatry zimą


Dla miłośników dobrego jedzenia...


Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Polecamy Państwu:

Karczma Litworowy Staw